Banyo Dekorasyonu

Dekorun yani dizayn, tasarım ve dekorasyondan önce  temizliğin ön planda olduğu banyolar, gerek tesisat gerekse yapının korunması yönünden oldukça önemlidir. Sürekli suya maruz kalan banyolarda kullanılan kaplama malzemesi ve tesisat malzemelerinin işçiliği kadar, kaliteli de olması gerekir. Zira banyoda oluşabilecek herhangi bir sızıntı binaya zarar verebileceği gibi, büyük tadilat sorunlarını da doğurmaktadır.

ŞİMDİ ARAYIN: 0212 644 6347 / 0532 598 6239

Bu arada, Referanslarımızı incelediniz mi? 🙂

Banyo dizayn edilirken alanın küçük olması nedeni ile her şeyin yerinin önceden planlanması ve ona göre hareket edilmesi gerekir. Sonradan yapılacak değişiklikler uzun süren tadilat anlamına gelmektedir. Eskiden gizli saklı köşelere yerleştirilen banyolar, artık göz önünde olmaya başladı. Özellikle banyo dekorasyonu birçok kişi için evin olmazsa olmazı olarak kabul ediliyor. Banyolarda özel malzemeler ve farklı tasarımlar oldukça şık banyolara imza atıyor. Son zamanların banyo dekorasyon trendi şeffaflık. Özellikle ebeveyn banyolarında tamamen cam kaplama duşa kabinler ve duvarlar kullanılıyor. Bunların yanı sıra yine doğal taş görünümlü granitlerde banyolarda sık kullanılan ürünlerden biri. Yerlerde ve duvarda aynı renk ve aynı malzemeden yapılmış kaplama ürünleri kullanılırken, Osmanlı dönemine ait cundalı, hamam tarzı banyolarda 2015 banyo dekorasyon ürünleri arasında yer alıyor. Tabi bu tür köklü değişiklikler için mutlaka bir iç mimardan ve uzman ekipten destek almak gerekiyor. Yer planlaması ve proje çizilmesi sonradan oluşabilecek hataların engellenmesini sağlayacaktır.

Banyo dekorasyonu 2015 modasının bir başka vazgeçilmez parçası ise çeşitli fonksiyonları olan duşa kabinler. Masaj, spa gibi ekstra özellikleri olan duşa kabinler ve küvetler oldukça sık tercih edilir hale geldi. Taban ve duvarlarda kullanılan küçük fayanslar yerine granit kullanılmaya başlanması ise oldukça şık sonuçlar çıkartıyor. Sizde banyonuzda köklü bir değişiklik yapacak iseniz, dekorasyon dergileri ve dekorasyon sitelerinin farklı tasarımlarına göz atabilirsiniz.

 

Banyo Dekorasyonu 2015 Banyo Dekorasyonu Banyo Dekorasyonu Banyo Dekorasyonu