Dış Dekorasyon

Ekonomik açıdan dış dekorasyon bir avantaj olduğu gibi, estetik açıdan da oldukça önemlidir. Ev veya işyerlerinin dış yalıtımı ve dış görünüşü birçok nedene bağlı önem arz eder. Özellikle kış aylarında dış yalıtım ısınma giderlerindeki yüksek faturaların önlenmesine yardımcı olur. Özellikle şahsi konutlarda dış dekorasyon daha kolay ve seçenekli olabilmektedir.

Dış Dekorasyon - Avrupa İnşaat & Dekorasyon Hizmetleri

Dış Dekorasyon – Avrupa İnşaat & Dekorasyon Hizmetleri

Son zamanların en gözde dış dekorasyon ürünleri doğal taşlar. Farklı renk ve desen seçenekleri ile kullanılan doğal taşlar, evin son derece modern aynı zamanda ilgi çekici görünmesini sağlıyor. Farklı boyutlarda sunulan bu taşları sadece dış mekanlarda değil, iç mekanlarda da kullanılırken görebilirsiniz. Bir veya birden fazla renkteki taşlar bir arada kullanılarak renklendirme sağlanıyor. Taş seçeneğinin yanında son yılların yeni modası, alüminyum kaplamalar. Binanın belirli bölümünde, dış görünüme hareket katmak için kullanılan alüminyum kaplamalar özellikle katların bitiş noktalarını ayırmakta ve pencere çevrelerinde kullanılıyor. Bir başka dış dekorasyon seçeneği ise, prefabrik duvar kaplama panelleri ile yapılan dekorasyondur. Bu kaplama yöntemi özellikle dubleks ve tek katlı binalarda kullanılmaktadır. Türkiye de yeni yeni kullanılmaya başlansa da yurtdışında tek katlı binaların çoğu prefabrik ile kaplıdır. Isıyı içeride tutması ve dış etkenlere karşı oldukça koruyucu bir malzeme olması nedeni ile oldukça kullanışlıdır.

Dış dekorasyon bütçeye bağlı yapılan bir değişikliktir. Genel olarak bakıldığında zorunlu ihtiyaç gibi gözükse de, çoğu kişi bu ihtiyacı görmezden gelir. Binanın dayanıklılığını arttırması ve uzun süre dayanması için belirli aralıklar ile dış cephe bakımı yapmak gerekmektedir. Dış dekorasyon yaptırmak isteyenler için birçok farklı alternatif ve aynı zamanda her bütçeye uygun dekorasyon örnekleri bulunmaktadır. En makul dış dekorasyon seçeneği ise boyama yöntemidir. Ozellikle profesyonel ekipler ile yapılan boya işlemlerinde mükemmel sonuçlar alınmaktadır.